Mini Band

Kód: 5424/EXT 181/LIG 181/MED 181/HEA 5424/EXT2 181/KOM Zvoľte variant
2,50 € 3,50 € 4 € 4,50 € 5 € 15,90 € od 2,50 €
Skladom Skladom Skladom Skladom Skladom Skladom Zvoľte variant
Odpor
Zvolený variant nie je k dispozícii. Reset vybraných parametrov.

Mini Bandy v piatich dostupných variantách. (Extra Light, Light, Medium, Heavy, Extra Heavy) Možnosť zakúpenia praktického setu v skvelej cene.

 

Detailné informácie

Podrobný popis

Minibandy (malé gumové expandery) sú  moderná a ľahko dostupná tréningová pomôcka, ktorá  má veľkú škálu použitia a výhod nielen z pohľadu silového tréningu, ale i samotného funkčného tréningu v konkrétnom športe. Používa sa na tréning  hornej i dolnej časti tela. V ponímaní funkčnosti využívame minibandy na  pohyby potrebné pre vlastný športový výkon, ako napríklad vo futbale kop do lopty a pod. Minibandy sa skvelo osvedčili pri tréningu mobility, ale i pri rehabilitácii hráčov po zranení. Vďaka svojej elasticite sa výborne hodia i v rámci rozcvičenia na rozohriatie, či tonizáciu svalový vlákien v rámci prípravy na zápas, či športový výkon. Vlastné cvičenia s minibandmi zlepšujú flexibilitu, silu a rozsah pohybu danej svalovej partie. Pomôcka je vhodná pre všetkých ktorí si chcú svoj tréning a cvičenia ozvláštniť a dynamizovať. Na rozdiel od bežných činiek je tu rezistencia vyvolaná ako v koncentrickej, tak aj v excentrickej fáze pohybu, čo sa vždy pri práci s činkami povedať nedá. Aj to ho robí funkčným, a preto expander odporúčam ako skvelú alternatívu k bežnému silovému tréningu s činkami či na strojoch.

Tonizácia svalov – v podstate znamená vyplavenie budivých katecholamínov – napr. adrenalín, ktoré dráždia nervový a následne aj svalový systém. To vyvolá celý rad reakcií v organizme. Hovoríme o okamžitej tonizácii. To je taká, ktorá je realizovaná 4 – 8 hodín pred zápasom. Tonizácia, ako spôsob nabudenia organizmu pred zápasom má svoje fyziologické opodstatnenie a v poslednom čase stále viacej trénerov využíva minibandy, ako sofistikovanú pomôcku, pre tento spôsob prípravy organizmu na záťaž pred samotným športovým výkonom./  Spracoval Mgr. Milan Ivanka

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Nevypĺňajte toto pole: